FAMİNE-KITLIK/Sinema filmi

Hedefimiz, Türk milletinin insani değerlere karşı ne kadar hassas olduğunu, ne kadar cömert ve saygı değer bir millet olduğunu tüm dünyaya Oscar adayi bir film ile göstermektir.
Ayrıca bu projede 2023 hedeflerinin içinde olan ve yüksek vizyonu olan bir film olacaktır.

 Dünya’ya asil Türk milletinin, insanlık uğruna denizaşırı ülkelere ağır şartlarda yardım ulaştırırken canlarını feda eden, tarihe adını “Büyük Şefkatli ve merhametli imparatorluk” olarak kazıyan bir ecdadın torunları olduğumuzu göstermektir.

Amacımız geçmişimizi adeta yeniden keşfederek Türk milletinin büyüklüğünü, tarihini ve şefkatini bütün dünyaya bildirmek üzere tarihin tozlu sayfalarında gizli kalmış ve Türk milletine miras bırakılmış bu müstesna ve gurur verici olayı hakkıyla Hollywood’un beyaz perdesine aktarmak.
Hedefimiz Çoğunluğu yabancı oyunculardan oluşan ilk Türk Hollywood film projesi ve en iddialı Oscar adayı yapmak olacaktır.

Bu proje, Hollywood’a atılan yeni bir Türk adımını oluşturacaktır. Türkiye, öz algı ve Avrupa algısı bakımından önemli bir değer kazandırılması Amacımız Amerika’da bir Türk-İrlanda ortak lobi oluşturmak. Çünkü 1845 li yıllardaki kıtlıktan sonra bir milyona yakın İrlandalı, Amerika’ya göç etmiştir. Bunlardan bazıları Amerika’da Başkanı bile seçilmistır. Kökleri İrlanda’ya dayanan 22 Amerikan başkanı vardır.
Günümüzde 45 milyonluk bir rakamla dünyada en fazla İrlanda kökenli insanın yaşadığı ülke ABD’dir. Çok daha önemlisi Bu film, aynı zamanda eski Amerika 35. başkanı John Fitzgerald Kennedy Ailesi’nin hayat hikayesi.

Film Hakkında video haber..

http://brukan.web.tv/video/faminekitliksinema-filmi-tanitim__5ndine1g7bg